Baza znalezionych fraz
aaaaMoszna - forum klubowe Olsztynaaaaa

Witajcie!

Działka pod Warszawa kupiona, projekt wyszukany.... brakuje tylko sprawdzonego wykonawcy...
Ponieważ obecnie nie mieszkamy w Warszawie, a nasza wiedza na temat budowania ogranicza się do przeczytanych muratorów zdecydowaliśmy się na budowę domu z elementów prefabrykowanych.
Niby nie ma ich za dużo na rynku i wybór powinien być w miare prosty, niestety taki nie jest...
Oto jakie firmy braliśmy i nadal bierzemy pod uwage. Byłabym wdzięczna za wszelkie komentarze:

1. Unibud - Dan-Wood - oferta bogata, bogata galeria realizacji i super wskazniki techniczne, a cena w miare przystępna. Dziwne tylko,że firma ma tak negatywną opinie wśród forumowiczów.... Czy Wasze złe doświadczenia odnoszą się tylko do Unibudu czy także do ich córki Dan-Wood, która to podobno oferuje domy wyższej jakości oczywiście po wyższej cenie, ale cena ta i tak jest niższa niż np. oferta firmy Haas.

2. Firma Haas - oferta ciekawa, wysoki poziom, w ofercie pompa ciepla, no ale niestety do najtańszych nie należy. Ale skoro są dobrzy to może warto tyle zapłacić. Jakie są Wasze doświadczenia.

3. Bien-Zenker. bylam w ich domu modelowym w Łomiankach. Dom niczego sobie. Pani Grażyna była całkiem pomocna. Niestety nie miała za dużo folderów informacyjnych dla klientów. Miała przełsać mi je drogą mailową.... Niestety nie doczakałam się ich. Na moje konkretne zapytania o wycenę przykładowych projektów też nie dostałam odpowiedzi. Dla porównania firma Haas zameldowała się u mnie już następnego dnia. Macie jakieś doświadczenia z Bien-Zenker?

4. Kolejna firma to Schwabenkaus - niestety też nie odpowiedzieli mi na mojego maila, więc moje wiadomości na ich temat ograniczają się do ich strony internetowej. Firma prężna na rynku Niemiec. Na niemieckich forach raczej pozytywne opinie. A jak jest w Posce?

5. Jest też firma Preafa budują z elemntów keramzytowych, ale ich współczynniki (np. wsp.przenikania ciepła) są dużo gorsze od Unibudu i firmy Haas.

6. Natknęłam się też na systemy Kronopol. Ich strona jest bardzo ciekawa, mają sporo certyfikatów a ich nowoczesna metoda brzmi całkiem interesująco. Czy ktoś już z nimi budował?

7. Jest jeszcze firma Kopa Haus, ale na ich temat nie mam za dużo informacji.

Z firm wyżej wymienionych najbardziej odpowiada mi oferta Unibudu badz Dan-Wood, Haas. System Kronopol brzmi ciekawie więc spróbuję dowiedzieć się czegoś bliższego na ich tamat.
Czy macie jakieś doświadczenia w budowaniu z prefabrykatów? A może macie namiary na sprawdzoną firmę? Z góry dziękuję.
Panie Wojciechu negatywnie wypowiada się Pan na temat firmy Unibud, czy ma Pan podobne doświadcznia z Dan-Wood?

Pozdrawiam

Aleksandra

Między innymi dzięki takiemu pojmowaniu biznesu Unibud stał się liczącym w Europie producentem domów o szkielecie drewnianym. Unibud już w 1997 roku wdrożył wewnętrzny system zapewnienia jakości zgodny z międzynarodowymi normami ISO. Początkowo system obejmował produkcję, montaż i sprzedaż domów. W roku 1999 został poszerzony jeszcze o projektowanie domów. Tak więc cały proces inwestycyjny przebiega według wymagań normy ISO 9001:2000.

Oprócz wewnętrznego systemu Unibud podlega nadzorowi zewnętrznemu przeprowadzanemu przez Instytut Materiałów Budowlanych z Drezna, który 2 razy w roku przeprowadza audyt weryfikacyjny. Pozytywna ocena będąca efektem audytu jest przepustką dla domów budowanych przez Unibud na rynki zagraniczne.

W uznaniu wysokiej jakości Unibud w 2000 roku został członkiem elitarnego Niemieckiego Stowarzyszenia Jakości Budujących Domy, skupiającego tylko najlepsze przedsiębiorstwa działające na tym rynku.

Wysoka jakość oferowanych przez Unibud domów została dostrzeżona także przez Business Centre Club i Komitet Integracji Europejskiej, które w 2000 roku przyznały firmie Medal Europejski za domy prefabrykowane o szkielecie drewnianym.

Osiągnięcie wysokiej jakości jest możliwe dzięki doświadczeniu i rzetelności pracowników Unibudu, wysokiemu stopniowi automatyzacji produkcji, ale również dzięki stosowaniu materiałów najwyższej jakości renomowanych polskich i zagranicznych producentów. Wśród naszych dostawców są m.in. Braas, STO, Henkel Bautechnik, Marley, Kronopol, Fakro, Koło, Opoczno czy Oras.


pozdrawiam
Witam ! Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje na temat Systemu Kronopol oraz firm wykonawczych współpracujących z Kronopolem . Z góry dziękuję.
Taką informację otrzymałem od doradcy technicznego z firmy Kronopol:
"Szanowni Państwo,
firma Kronopol opracowała, wydała i nadzoruje technologię lekkiego budownictwa szkieletowego pod szyldem System KRONOPOL.
Firma Kronopol jest producentem materiałów drewnopochodnych do budownictwa szkieletowego (i nie tylko) oraz propagatorem tego rodzaju budownictwa, jednakże my nie zajmujemy się produkcją i montażem domów.

Prefabrykacją i montażem domów w technologii Systemu KRONOPOL zajmują się przeszkolone i autoryzowane przez nas firmy wykonawcze w całej Polsce.
Firmy te biorą na siebie zadanie przeprojektowania posiadanego projektu budynku na technologię System KRONOPOL (jeżeli jest on pierwotnie zaprojektowany w innej technologii), aranżacji, wykonania kosztorysu wstępnego oraz całkowitego, jak również oczywiście realizują budowę domu w Systemie KRONOPOL na terenie całej Polski.
Zakres wykonanych prac (prefabrykacja elementów, stan surowy, do samodzielnego wykończenia, dom pod klucz) zależy od zakresu prac zawartych w umowie zawartej pomiędzy Klientem (inwestorem) a firmą wykonawczą."
Proszę o informację na temat systemu kronopol (domy prefabrykowane Kronopol).
Chodzi mi przede wszystkim o cenę metra kwadratowego, rodzaju używanych materiałów, doświadczeń z tym systemem oraz dystrybutorów i wykonawców na terenie województwa mazowieckiego.

POZDRAWIAM


Moszna - forum klubowe Olsztyna